Історія

       Первинна профспілкова організація дошкільного навчального закладу  № 15 «Ромашка» є однією з організацій, що входять до міської профспілкової організації працівників освіти і науки м. Бердичева. Історія її створення бере свій початок у  1962 році,  коли було розпочато будівництво дошкільного навчального закладу для дітей працівників заводу хімічного машинобудування «Прогрес». 

        Відомчий дитячий садок №15 під назвою «Ромашка» офіційно було відкрито і введено в експлуатацію в жовтні  1962 року. Для роботи з дітьми було направлено від Бердичівського педагогічного училища молодих спеціалістів-педагогів:

Грубеньку Ніну Миколаївну (вихователь)

Мацкевич Леонору Дмитрівну (вихователь)

Зброжко-Рябоконь Веліну Романівну (вихователь)

Карась Марію Григорівну (методист).

     До відкриття дитячого садка колектив ДНЗ своїми силами завозив з міста Києва м’який інвентар, з Троянівського фарфорового заводу – посуд. А також садили дерева на території  садочка – готувались до відкриття закладу.

     ДНЗ «Ромашка» було розраховано на 120 дитячих місць (4групи). В дитсадку протягом 7-ми років діяла група нічного перебування дітей, яку відвідувало 25 малят.

     Поряд із відкриттям та створення садочка, було створено і профспілкову організацію, яка нараховувала 38 членів профспілки.

     Перша завідувачка  дитячого садка, яка відкривала дошкільний заклад – Бакун Олена Іванівна (з 1962 – 1963р.)

     З 1963 по 1980 рік  «Ромашка» працювала під керівництвом  Озер Олександри Антонівни.

     Дитячий садок відвідувало близько 200 дітей, згодом, з 1971 р., вже діяло 6 груп.

     З 1980 року завідувачем стала Бентковська Валентина Михайлівна. З її ініціативи та за необхідності відбувалося розширення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу, силами трудового колективу було збудовано спортивний зал та нові приміщення харчоблоку, пральні, кабінет старшої медичної сестри та методичний кабінет.   

     З 1982 року дошкільний навчальний заклад №15 став закладом фізкультурно – оздоровчого спрямування. В установі діяла  ціла система фізкультурно-оздоровчих заходів, гурткова робота, спрямовані на зміцнення здоров’я всіх вихованців.

     Вихованець та випускник «Ромашки»  Олександр Михальченко за здобутки у спорті удостоєний звання «Заслужений майстер спорту України», виконав норматив  майстра спорту, започаткував щорічні Міжнародні змагання на призи заслуженого тренера СРСР та України, Почесного громадянина міста Бердичева Віталія Олексійовича Лонського, які проводяться на Центральній площі міста і по цей час.

     В садочку з 1964 року започаткувалась і до тепер продовжується династія вихованців дошкільного закладу: родини Бичковських, Крижанівських, Бурковських, Вітусевичів.  

     Більшість випускників дитсадка обрали собі почесні професії: педагогів Бентковська А.А., Космінська О.А., Березовська Н.О.,  Пилипчук В.М., лікарів (Бентковська А.А.), працівників МВС (Киришевський Семен), майстра машинобудування (Березовський Ю.О.)

     З 01.02.1994 року починається новий виток діяльності профспілкової організації садочка, що пов’язано з переходом дошкільного  закладу у комунальну власність управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. 

     В 1997 році на базі установи було відкрито дві спеціалізовані групи для дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку. Відповідно до специфіки роботи з такими малятами, колектив садочка поповнився педагогами зі спеціальності «вчитель-дефектолог».

     Завдяки професіоналізму педагогів, які здійснюють корекцію порушень психофізичного розвитку, випускники спеціалізованих груп ДНЗ мають змогу навчатися в загальноосвітніх школах міста.

     Значне місце в житті дошкільного закладу займає профспілкова діяльність. Упродовж всього періоду існування установи профспілка ДНЗ №15 на чолі з головою профспілкової організації  освіти  міста Цвєткової А.М. працює для членів колективу і є потрібною для людей.

      Голова профспілки дитячого садка –  Березовська Софія Мичеславівна (з 1992 р.),  за ініціативи  Цвєткової А.М., щороку залучає колектив дошкільного закладу до огляду-конкурсу художньої самодіяльності  працівників освіти міста.  

     Стало традицією організовувати екскурсійні поїздки для членів профспілки ДНЗ до Почаївського монастиря і , звичайно, по визначних місцях рідного Полісся.

     Дитячий садок «Ромашка» має свій гімн та візитну картку.  Стало традицією відзначати ювілейні річниці з дня заснування дитячого садочка. Серед запрошених гостей ювілейних урочистостей  – ветерани праці ДНЗ, випускники дитячого садочка, представники династій, колишні працівники, які вийшли на заслужений відпочинок, представники міської влади.

     З серпня 2006 року колектив дошкільного навчального закладу № 15 «Ромашка» очолила завідувач Лариса Вікторівна Фешук,  яка поставила за мету осучаснити матеріально-технічну базу дошкільної установи. За часи її керівництва   оновлено групові кімнати, приміщення музично-спортивної зали,  залучено спонсорів-меценатів, які посприяли оновленню та збагаченню предметно-ігрового середовища в групових кімнатах. В усіх групових кімнатах було замінено на нові сучасні ігрові куточки, столи та стільчики.               Лариса Вікторівна особисто сприяла благоустрою території ДНЗ. Було розподілено клумби відповідно до програмових вимог, розчищено ігрові майданчики від старих дерев, що стали небезпечними для життя та здоров’я  вихованців..

     За ініціативи та за сприяння завідувача Фещук Л.В. в дитячому садку по-новому обладнано кабінет релаксації, міні-музичний зал, логопедичний кабінет та відкрито міні-музей меду.  

     За час перебування на посаді Фещук Л.В. склад педагогів та працівників дошкільного закладу залишався незмінним, що свідчить про злагоджену та цілеспрямовану роботу керівника та всього колективу.

     З 2011 року в дошкільному закладі введено ставку вихователя-методиста, що дозволило оптимізувати роботу методичної служби та налагодити ефективну освітню взаємодію з вихованцями.

     У 2013 році робота колективу відмічена дипломом «Інноватика в сучасній освіті» за активну участь і представлення освітніх інноваційних технологій.

     З 01 вересня 2014 року дошкільний навчальний заклад  № 15 очолила завідувач Неля Михайлівна Ковтун, яка   поставила за мету продовжити осучаснення матеріально-технічної бази закладу, сучасне утеплення приміщень за рахунок заміни вікон та дверей.

     Нині профспілкова організація нараховує 43 члени, що складає 100% колективу від загальної чисельності колективу. ПК дитячого садочку постійно росте , зберігаючи традиції закладу та міста. Впродовж усіх  років, починаючи з 1999 року, члени профспілки беруть активну участь у проведенні Днів польської культури, Дня міста, Дня захисту дітей. За ініціативи А.М. Цвєткової члени профспілки є постійними, активними, щорічними учасниками операції «Незабудка».

     Не була осторонь профспілкова організація в той період, коли нашим воїнам потрібна допомога під час антитерористичної операції на сході країни. Члени профспілки в’язали захисні сітки, пакували та передавали посилки з теплими речами та продуктами.

     За весь період свого існування профспілковий комітет працював злагоджено та ефективно. У центр своєї роботи профком садочка поставив захист законних прав та інтересів членів колективу Разом з міським комітетом профспілки постійно тримають на контролі виплату заробітної плати, виплату винагороди, відпускних  оздоровчих. З тудовим колективом своєчасно проводяться інструктажі з охорони праці.

     На профспілкових зборах обговорюються і вирішуються усі питання, що хвилюють трудовий  коллектив: створення безпечних умов праці, передбачених у колективних договорах, колективні переговори, розроблення і укладання колективного договору, відповідальність за його виконання і тд.

      Головними ініціаторами відпочинку трудового колективу є члени профспілкового комітету на чолі з головою – С.М. Березовською. Це  організація  виїздів по історичних місцях України, у 2015 році – с. Буки, у 2016 році члени профспілки за підтримки голови міського комітету профспілки працівників освіти Цвєткової А.М. відвідали парк Софіївка в м. Умань. У членів профспілки залишились незабутні враження та спогади про екскурсії.

     До новорічних свят кожен член профспілки отримує новорічний подарунок, стало традицією колективу  вітання членів профспілки з днем народження. Члени колективу організовують та святкують календарні та народні свята. Свята та зустрічі проходять завжди цікаво та весело.

     Члени профспілки  Богун І.М. , Гейло Ф.А. , Андрушко Л.В. під час літньої-оздоровчої компанії працювали неодноразово в дитячому оздоровчому таборі «Сокіл» де оздоровлювалися діти воїнів АТО, діти з малозабезпечених сімей. Справжні майстрині готували  дітям   смачні  страви.

  Творча група ДНЗ у складі вихователя-методиста Сільченко Н.А., вчителів-дефектологів Стецюк І.І., Ковальської О.П. та вихователя Подольської А.М.  у 2015 році отримала диплом I ступеня  Управління освіти і науки Житомирської області адміністрації у номінації «Авторські підручники, посібники, програми» щорічної обласної педагогічної виставки «Сучасна освіта Житомирщини».

     Цього ж року трудовий колектив ДНЗ отримав подяку від Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету за якісну та своєчасну підготовку закладу до нового навчального року.

      Протягом кількох років члени колективу отримували відзнаку року у напрямку «Найкращі в освіті» в номінації «Соціальний розвиток особистості, навчання та виховання дітей з особливими потребами».

     Члени профспілки Стецюк І.І., Ковальська О.Н. у 2015 році стали учасниками Міжнародного італійсько-українського проекту співробітництва «Дошкільний навчальний заклад та відносини між сім’єю, суспільством щодо дітей з особливими потребами від 0 до 6 років у місті Житомирі» , та оволоділи програмою майстер-класу «Інклюзивна педагогіка в дошкільному навчальному закладі.»

      У 2015 році члени колективу Ковальська О.П. та Стецюк І.І отримали перемогу на VII Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій в номінації «Інновації в навчально-виховному процесі в загальноосвітньому, дошкільному та позашкільному навчальному закладі».

      У 2016 році заклад отримав перемогу серед дошкільних навчальних закладів України у «Конкурсі логопедичних кабінетів ДНЗ»

     Член профспілки Стецюк І.І у 2017 році взяла участь у роботі регіональної науково-практичної конференції «Дошкільна освіта Бердичева: актуальні проблеми, досвід, перспективи розвитку», що проходив на базі Бердичівського педагогічного коледжу.

     Жодна проблема члена профспілки не залишається поза увагою. Вирішити її  може тільки сильна, багато чисельна організація.

     У 2018 році дошкільний навчальний заклад № 15 “Ромашка” став учасником спільного україно-датського проекту “Сприяння освіті”. Усі групи забезпечені наборами з шести цеглинок LEGO  та конструкторами LEGO DUPLO  та LEGO SYSNEM.

    Педагоги дошкільного закладу систематично проходять тренінги  щодо впровадження ігрового підходу до організації освітнього процесу “Шість цеглинок” та “Шість цеглинок 2.0”, програми “Безмежний світ гри з LEGO”. Робота дошкільного закладу систематично висвітлюється в соціальній мережі фейсбук у групах “Six Bricks Communiti”, “Сприяння освіті” , “Архітектурний фестиваль”. Колектив дошкільного закладу готується до участі в Архітектурному фестивалі 2019 “Професії майбутнього”, який пройде у м. Києві 2 червня 2019 року.

Колектив дошкільного закладу з упевненістю дивиться у майбутнє!!! В єдності наша сила!!!

Далі буде…