Діалоги з психологом

 Над розв’язанням психологічних проблем розвитку та виховання дошкільників працює практичний психолог

ОЛЕНА ЮРІЇВНА ЛАКІЗЮК

 

Провідним напрямком роботи психологічної служби є:

 • профілактика психоемоційних переживань вихованців;
 • вивчення та розвиток емоційно-вольової сфери та міжособистісних стосунків дітей з однолітками та дорослими;
 • виявлення зони найближчого розвитку та раннє виявлення здібностей вихованців;
 • здійснення пов’язаних з цим психокорекцій них заходів.

КОРОНОВІРУС І СПОКІЙ

 

Пропонуємо чудові практичні дієві поради від арт-терапевта Вікторії Назаревич.

 1. Звикаємо до простору. Сходіть з дитиною в школу погуляйте і помалюйте… класи і коридори. Перегляньте такий альбом кілька разів.
 2.  Формуємо ефективну активність. Перемальовувати через копірку або напівпрозорий папір будь-які зображення і робіть їх дуже схожими на оригінал.
 3. Моделюємо соціальні контакти. Створіть ляльковий клас і вчителя. І програвайте з дитиною різні ситуації від найпростіших … – «Хочу в туалет», і до конфліктних ситуацій.
 4.  Помалюйте зображення осіб з різними емоціями … і пробуйте з дитиною малювати щось, що допоможе підняти або поліпшити настрій. Зробіть такий альбом для гарного настрою.
 5. Привчайте дитини до шкільного ритму. Помалюйте автопортрети на тему «Я- учень» в різних ситуаціях: встаю в школу, снідаю перед школою, йду в школу … і так далі до вечора.
 6.  Учіть приймати різниці – формуйте толерантність. Підберіть картинки або фотографії різних шкільних ситуацій від радісних до конфузних і обговоріть з дитиною, нехай цей набір буде мовчазним помічником для дитини в подальшому процесі звикання до інших.
 7. Укріпляйте руку і розвивайте дрібну моторику. Малюйте восковими олівцями, розминайте скульптурний пластилін і малюйте ним, ліпіть з глини.